Piękno w zgodzie z naturą - dla urody

sklepy orientalne

Kosmetyczka w Wikipedii

Kosmetyczka – osoba wykonująca zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej.

Zawód kosmetyczki należy do grupy zawodów usługowych i rzemieśl

Piękno w zgodzie z naturą - dla urody sklepy orientalne
niczych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyczka


Naturalne kosmetyki - czy warto stosować?

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się naturalne kosmetyki. Przygotowane z naturalnych substancji, nie posiadają szkodliwych dla zdrowia parabenów, olejów mineralnych, glikolu polietylenowego, syntetycznych zapachów, gliceryny, aniliny, formaldehydów i wiele innych związków przyspieszających starzenie się skóry. Uroda każdego z nas jest inna i wymaga innej pielęgnacji. Niektórzy skarżą się na suchą skórę, podczas gdy inni mają problem z nadmiarem krost, wyprysków i pękających naczynek. Pielęgnacja, zarówno skóry, jak i włosów wymaga indywidualnego podejścia do tematu. Warto zainwestować w naturalne kosmetyki dobrane w odpowiedni sposób do naszych potrzeb. Sięgając po marokańskie kosmetyki inwestujesz nie tylko w piękny wygląd, ale i w swoje zdrowie. Kosmetyki te zawierają często w swoim składzie olej arganowy, który ma właściwości ujędrniające, pielęgnujące, przeciwutleniające, nawilżające, przeciwzmarszczkowe i regenerujące. Dodatkowo wykazuje działanie ochronne przed czynnikami zewnętrznymi. Inną doskonałą opcją będzie zakup kosmetyków zawierających olej z czarnuszki, macerat z opuncji figowej i olej sezamowy. Marokańskie kosmetyki to mydła, szampony, kremy, olejki itd, których popularność wzrasta z roku na rok, z uwagi na ich doskonałe działanie.
Wzrastająca świadomość społeczna sprawia, że coraz częściej sięga się po naturalne kosmetyki. Badanie wykazały bowiem, że stosowane w kosmetykach konwencjonalnych parabeny mogą powodować raka, co zdecydowanie nie przemawia na ich korzyść. Warto zainwestować we własne zdrowie.


SPA w Wikipedii

Spa (z łac. zdrowie przez wodę) – termin pochodzący z języka angielskiego, przyjęty rdzennie od belgijskiego miasta Spa, którego tereny od czasów starożytnych (ówcześnie obszar Imperium Rzymskiego) słynęły z leczniczych właściwości występujących tam wód termalnych.

Początkowo termin funkcjonował jako określenie kurortu z wodami leczniczymi lub lecznictwa przy użyciu wody. Obecnie bardzo szeroko pojmowany, bywa stosowany w ujęciu ogólnym jako określenie zabiegów mających na celu poprawę zdrowia i samopoczucia. Dawniej determinującym charakter spa czynnikiem było wykorzystywanie wód z naturalnych źródeł i surowców w miejscu ich pozyskiwania, dziś coraz częściej używa się różnorodnych metod leczniczych i terapeutycznych w dowolnej dogodnej lokalizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Salus_per_aquam